Sheffield United boekt eindelijk eerste zege in de Premier League
Dinsdag, 12 januari 2021 om 21:06 • Daniel Cabot KerkdijkLaatste update: 21:27

De eerste zege van Sheffield United in de Premier League is een feit. Exact vier maanden na de start van de Engelse competitie stapte het team van manager Chris Wilder dinsdagavond als winnaar van het veld: Newcastle United verliet Bramall Lane met een 1-0 nederlaag. De winst volgt drie dagen na de 2-3 zege op Bristol Rovers in de FA Cup. In competitieverband had Sheffield United alleen niet van Fulham (1-1) en Brighton & Hove Albion (1-1) verloren.

Ryan Fraser was bij de bezoekers de schlemiel: hij pakte in drie minuten tijd twee gele kaarten na overtredingen op John Fleck en David McGoldrick. Twintig minuten voor tijd zat het Sheffield opnieuw mee toen scheidsrechter Andy Madley op aanraden van de VAR een penalty gaf na een handsbal van Federico Fernandez. Invaller Billy Sharp stuurde Karl Darlow de verkeerde hoek in vanaf elf meter en bracht de hekkensluiter aan de leiding: 1-0.

In de slotfase van het duel zorgde Rhian Brewster bijna voor de 2-0, maar zijn van richting veranderde inzet belandde op de paal. In de laatste seconde van de wedstrijd kopte Jayden Bogle bijna nog de bal in eigen doel, maar een domper bleef uit voor the Blades. De achterstand van het team van Wilder op een veilige positie bedraagt liefst negen punten. Newcastle blijft vijftiende.

Alleen Bolton Wanderers deed er ooit op het hoogste niveau in Engeland langer over om de eerste competitiezege van het seizoen te boeken: 22 duels in 1902/03. De overwinning van het team van Wilder betekent dat alle clubs in de top vijf competities in Europa nu minimaal één wedstrijd hebben gewonnen.

Nr.TeamMWGVP
1Leicester City19122538
2Manchester United18114337
3Manchester City17105235
4Liverpool1897234
5Tottenham Hotspur1896333
6Everton17102532
7West Ham United1995532
8Chelsea1985629
9Southampton1885529
10Arsenal1983827
11Aston Villa1582526
12Leeds United1872923
13Crystal Palace1965823
14Wolverhampton W.1964922
15Newcastle United1854919
16Brighton & Hove Albion1938817
17Burnley 1744916
18Fulham1726912
19West Bromwich Albion19251211
20Sheffield United1912165

 
Premier League
 
Sheffield United
 
Karl Darlow
 
Ryan Fraser

>
Premier League
Sheffield United
1
0
Newcastle United
Dinsdag, 12 januari 2021 om 19:00
Meer nieuws
   
00:00
00:00
Swolfs (23) over emotionele laatste maanden als prof: 'Dat haat ik aan voetbal'
2
   
23:50
23:50
Twee rode kaarten binnen een minuut leiden tot verrassende exit voor AS Roma
6
   
23:27
23:27
Terugkeer Lamprou leidt vertrek Nederlander in bij PAOK Saloniki
6
   
23:26
23:26
Sevilla zwijnt in allerlaatste minuut en dankt doelman Bono
9
   
23:11
23:11
Lampard moet vrezen voor positie na dreun van nieuwe koploper Leicester
93
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties