Fenerbahçe moet naar beneden kijken na pijnlijke thuisnederlaag
Zondag, 21 februari 2021 om 18:57 • Dominic MostertLaatste update: 19:12

Fenerbahçe is zondagavond tegen een pijnlijke nederlaag aangelopen in de Süper Lig. De titelkandidaat verloor met 0-1 van van middenmoter Göztepe en laat daardoor na om op gelijke hoogte te komen met koploper Galatasaray. Bovendien heeft Besiktas, de nummer twee van de competitie, nog een duel tegoed en daarmee de mogelijkheid om eveneens een gat van drie punten te slaan met Fenerbahçe.

Fenerbahçe hoopte niet alleen aansluiting te vinden bij Galatasaray, maar is door de recente opmars van Trabzonspor ook gedwongen om naar beneden te kijken, zeker omdat beide teams elkaar volgende week treffen in het Senol Günes Stadion. Een overwinning op Göztepe was dus hoogst nodig. Gezien de geschiedenis tussen beide clubs was dat ook te verwachten: de laatste keer dat Göztepe een uitwedstrijd tegen de topclub won, was in het jaar 2000. Toch keek het team van trainer Erol Bulut al na acht minuten tegen een achterstand aan.

Na een corner van Fenerbahçe lanceerde Fousseni Diabaté een razendsnelle uitbraak met een lange bal richting Halil Akbunar. De eenzame aanvaller kwam halverwege de vijandelijke helft eerder bij de bal dan de ver uitgekomen keeper Altay Bayindir en kon daardoor afronden in een leeg doel: 0-1. In de tweede helft wist Fenerbahçe die schade niet meer te repareren, waardoor het duur puntenverlies oploopt in de titelstrijd. De club uit Aziatisch Istanbul speelde met Mesut Özil, terwijl Ferdi Kadioglu op de bank bleef.

Nr.TeamMWGVP
1Galatasaray26183557
2Besiktas25173554
3Fenerbahçe26173654
4Trabzonspor26146648
5Hatayspor26136745
6Alanyaspor26126842
7Gaziantep BB261010640
8Fatih Karagümrük26117840
9Göztepe2698935
10Antalyaspor26713634
11Sivasspor25711732
12Konyaspor25871031
13Yeni Malatyaspor26710931
14Kasımpaşa26851329
15Rizespor266101028
16Kayserispor25671225
17Medipol Basaksehir26671325
18BB Erzurumspor26671325
19Denizlispor26561521
20Gençlerbirligi25561421
21Ankaragücü25551520

 
Spor Toto Süper Lig
 
Fenerbahçe

Meer nieuws
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties