Haaland is opnieuw niet te houden en verbetert toch al ongelofelijk moyenne
Vrijdag, 14 januari 2022 om 22:19 • Jeroen van PoppelLaatste update: 23:48

Erling Braut Haaland heeft na vrijdagavond meer doelpunten dan wedstrijden achter zijn naam voor Borussia Dortmund. De goalgetter voegde bij de ruime overwinning tegen SC Freiburg (5-1) twee doelpunten toe en staat nu op 78 in 77 duels. Ook Thomas Meunier scoorde twee keer, terwijl Mahmoud Dahoud voor het slotakkoord zorgde. Nummer twee Dortmund staat nu drie punten achter op Bayern München, dat zaterdag speelt tegen 1. FC Köln.

Donyell Malen startte voor de derde keer op rij aan de rechterkant van de voorhoede, met wederom Haaland in de punt en Marco Reus op links. Mark Flekken kon bij Freiburg opnieuw het doel niet verdedigen vanwege een coronabesmetting. BVB was in de eerste helft werkelijk oppermachtig en de 3-0 tussenstand bij rust was dan ook een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen.

Na een klein kwartier opende Meunier de score door bij de eerste paal een hoekschop met het hoofd te verlengen: 1-0. De rechtsback van Dortmund herhaalde het kunstje door vijftien minuten later opnieuw uit een corner binnen te koppen: 2-0. Jude Bellingham stelde Haaland in blessuretijd in staat om de 3-0 binnen te tikken. De spits nam de bal goed mee het strafschopgebied in en plaatste die beheerst binnen.

Na rust ging het Dortmund minder makkelijk af en Ermedin Demirovic had al snel moeten scoren, maar de invaller van Freiburg faalde oog in oog met George Kobel. In de 61ste minuut maakte Demirovic alsnog de aansluitingstreffer, door alert de rebound in te tikken na een gekraakt schot van Roland Sallai. Even leek BVB te wankelen, maar Haaland maakte een eind aan die spanning. De Noor werd op het juiste moment weggestoken door Mahmoud Dahoud en wist wel raad met het buitenkansje: 4-1. De assistgever kon vijf minuten later in het strafschopgebied in alle vrijheid zelf ook afdrukken: 5-1.

Nr.TeamMWGVP
1Bayern München34245577
2Borussia Dortmund34223969
3Bayer Leverkusen34197864
4RB Leipzig341771058
51. FC union Berlin 34169957
6SC Freiburg341510955
71. FC Köln3414101052
8FSV Mainz 05341371446
9TSG Hoffenheim341371446
10Borussia Mönchengladbach341291345
11Eintracht Frankfurt3410121242
12VfL Wolfsburg341261642
13VfL Bochum341261642
14FC Augsburg341081638
15VfB Stuttgart347121533
16Hertha BSC34961933
17Arminia Bielefeld345131628
18SpVgg Greuther Fürth 34392218

 
1. Bundesliga
 
Borussia Dortmund
 
SC Freiburg
 
Erling Braut Haaland

>
Bundesliga
Borussia Dortmund
5
1
SC Freiburg
Vrijdag, 14 januari 2022 om 20:30
Meer nieuws
   
11:55
11:55
Feyenoord slaat terug: 'AZ was ons al lang en breed voorbij!'
42
   
11:53
11:53
Mancini ontspoort en deelt vuistslagen uit aan meerdere ploeggenoten
21
   
11:47
11:47
Het Nederlandse coëfficiëntenbal van het seizoen 2021/22: de slotsom
49
   
11:14
11:14
Situatie Xavi Simons draait compleet om: contractverlenging bij PSG erg dichtbij
19
   
10:30
10:30
'Dan denk ik: het klopt toch niet dat ik tussen Van Basten en Gullit zit?'
44
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties