NAC Breda weet crisis in absolute slotfase te bezweren
Zaterdag, 27 november 2021 om 18:22 • Jeroen van PoppelLaatste update: 18:32

NAC Breda is er zaterdag voor het eerst in vier wedstrijden in geslaagd om te winnen in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van Edwin de Graaf speelde allesbehalve groots en had het erg lastig met het stugge Helmond Sport, maar won dankzij een late treffer van invaller Moise Adilehou: 1-0. NAC klimt naar de tiende plaats en heeft de play-offplekken weer in zicht; Helmond blijft zeventiende.

NAC begon sterk aan de wedstrijd en was in het eerste kwartier twee keer dicht bij de openingstreffer. Kaj de Rooij probeerde de bal vanaf de linkerzijde van het strafschopgebied in de verre hoek te draaien, maar stuitte op doelman Mike Havekotte. Thom Haye punterde daarna na een indrukwekkende slalom van dichtbij naast. Helmond nam vervolgens het initiatief over en zag een hard schot van Gaetan Bosiers op de vuisten van Nick Olij uiteenspatten.

Nog dichterbij kwamen de bezoekers toen Jossue Dolet in een snelle uitbraak werd gelanceerd. De spits schoot de bal een-op-een met Olij op de paal. Even later leek Bosiers een voorzet bij de tweede paal te kunnen intikken, maar de middenvelder raakte de bal verkeerd. Een kopbal van Robin van der Meer werd knap uit de hoek getikt door Olij, waardoor beide ploegen doelpuntloos gingen rusten.

Na rust nam NAC de wedstrijd stevig in handen en kwam Helmond onder druk te staan. De Bredanaren hadden echter grote moeite om het overwicht om te zetten in uitgespeelde kansen. Haye probeerde het met een mislukte volley van enorme afstand, omdat Havekotte ver uit zijn doel was. Over links brak Michael Maria door, maar zijn schot werd half gekraakt. De ingebrachte stormram Adilehou bood een minuut voor tijd uitkomst voor NAC door uit een hoekschop raak te koppen: 1-0. De doelpuntenmaker was als spits ingebracht en ging vervolgens weer op zijn normale positie als verdediger spelen.

Nr.TeamMWGVP
1FC Volendam22147149
2Excelsior21134443
3Jong Ajax22134543
4FC Emmen21133542
5ADO Den Haag21152441
6Roda JC Kerkrade22107537
7De Graafschap22114737
8FC Eindhoven22105735
9NAC Breda2278729
10Jong PSV2285929
11VVV-Venlo22821226
12FC Den Bosch22821226
13Telstar2258923
14MVV Maastricht22721323
15Jong AZ21641122
16Jong FC Utrecht22641222
17Helmond Sport21551120
18TOP Oss21461118
19Almere City FC22451317
20FC Dordrecht22451317

Voetbalzone is de officiële mediapartner van de Keuken Kampioen Divisie

Klik hier voor exclusieve interviews, talentscouts, actuele standen en het programma op onze Keuken Kampioen Divisie-pagina.

 
Keuken Kampioen Divisie
 
NAC Breda
 
Helmond Sport

>
Eerste Divisie
NAC Breda
1
0
Helmond Sport
Zaterdag, 27 november 2021 om 16:30
Meer nieuws
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
7
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
14
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
21
   
00:00
00:00
Hartenkreet Van der Vaart: 'Het gaat over een kind van vier dat overleden is!'
104
   
23:40
23:40
Mino Raiola krijgt er flink van langs in Rondo: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
17
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties