Gitzwarte dag voor Besiktas: grootste thuisnederlaag in zeventien jaar
Zaterdag, 27 november 2021 om 19:00 • Dominic MostertLaatste update: 19:10

Besiktas heeft drie dagen na de nederlaag tegen Ajax in de Champions League een bijzonder pijnlijke nederlaag geïncasseerd in de Süper Lig. Voor eigen publiek verloor de ploeg van Sergen Yalcin zaterdag met 0-4 van promovendus Giresunspor. Het was de grootste thuisnederlaag voor Besiktas in de Süper Lig sinds het 0-4 verlies tegen Samsunspor in januari 2004. Besiktas verloor liefst tien van de laatste twaalf officiële wedstrijden. De regerend kampioen staat tiende in de competitie.

In de eerste helft ontvouwde zich een absoluut rampscenario voor Besiktas. De thuisploeg keek in de rust aan tegen een 0-1 achterstand, had een rode kaart geïncasseerd en kon na de rust niet verder met de geblesseerd geraakte Rachid Ghezzal. Het openingsdoelpunt viel halverwege het eerste bedrijf. Rechtsback Valentin Rosier van Besiktas kreeg de bal tegen de arm na een kopbal van Serginho, waardoor Fousseni Diabaté mocht aanleggen vanaf elf meter. De aanvaller van Giresunspor schoot rustig raak in de linkerhoek. Zes minuten voor de rust kreeg Necip Uysal een gele kaart na een harde trap op het been van Diabaté; na inmenging van de VAR koos arbiter Hüseyin Göçek in tweede instantie voor een rode prent.

Het artikel gaat verder onder de video
Meer videos

Negen minuten na de pauze breidde Giresunspor de marge uit. Doelman Mert Günok van Besiktas verkeek zich volledig op een lange bal van Giresunspor-verdediger Alexis Pérez: de uitgekomen keeper wilde de bal wegkoppen, maar ging eronderdoor. Het was daarom een koud kunstje voor Ibrahima Baldé om af te werken. Het tiental van Besiktas liet zich niet onbetuigd en werd dreigend via zowel Cyle Larin als Michy Batshuayi, maar Giresunspor wist opnieuw toe te slaan. Serginho zorgde voor de 0-3, toen hij een rebound kon benutten nadat Günok een schot van Baldé keerde.

Vervolgens maakte Joey Pelupessy als invaller zijn entree bij Giresunspor, Het gevaar van Besiktas nam gaandeweg de tweede helft af. De supporters van Besiktas waren duidelijk ontevreden over wat ze kregen voorgeschoteld. Ze floten Batshuayi en Georges-Kevin N'Koudou uit toen die gewisseld werden; eerstgenoemde reageerde door cynisch te applaudisseren. Giresunspor hield zonder al te veel problemen de nul kwam zelfs op 0-4: na een pass van Umut Nayir gleed doelman Günok plots uit, waardoor Joseph Champness kon scoren in een leeg doel. Günok blesseerde zich bij zijn val en werd per brancard afgevoerd.

Nr.TeamMWGVP
1Trabzonspor21155150
2Konyaspor20116339
3Hatayspor21112835
4Medipol Basaksehir20104634
5Adana Demirspor2197534
6Fenerbahçe2196633
7Besiktas2195732
8Alanyaspor2195732
9Gaziantep FK2194831
10Sivasspor2179530
11Fatih Karagümrük2186730
12Kayserispor2177728
13Galatasaray2176827
14Giresunspor21741025
15Antalyaspor21651023
16Göztepe21561021
17Kasımpaşa21561021
18Altay21531318
19Rizespor21531318
20Yeni Malatyaspor21431415

 
Spor Toto Süper Lig
 
Besiktas

>
Süper Lig
Besiktas
0
4
Giresunspor
Zaterdag, 27 november 2021 om 17:00
Meer nieuws
   
10:25
10:25
Driessen fileert Eredivisie-directeur én clubs: 'Net als onze vriend Ihattaren'
1
   
10:10
10:10
'Zaalvoetbal is veel spannender dan voetbal: er is constante druk'
35
   
09:55
09:55
Hans Kraay junior oppert opvallende nieuwe bestemming voor Bazoer
15
   
09:30
09:30
Waarom er juist veel overeenkomsten zijn tussen Ronaldo en Messi
163
   
09:20
09:20
ESPN onthult pijnlijke interne conclusies bij Man United over Van de Beek
78
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties