Xavi kiest opnieuw voor basisdebutant; Danjuma start bij Villarreal
Zaterdag, 27 november 2021 om 20:08 • Jeroen van PoppelLaatste update: 20:32

Xavi heeft de opstelling voor zijn tweede competitiewedstrijd als trainer van Barcelona bekendgemaakt. De oud-middenvelder lijkt vast te houden aan zijn 3-4-3-systeem uit het midweekse treffen met Benfica (0-0). Abde Ezzalzouli start voor het eerst onder Xavi in de basis. Bij Villarreal begint Oranje-international Arnaut Danjuma als gebruikelijk in de basis. De aftrap in El Madrigal is om 21.00 uur.

In de wedstrijd van vorige week tegen Espanyol (1-0 winst) koos Xavi zeer verrassend voor Ilias Akhomach als rechtsbuiten. De zeventienjarige aanvaller kon echter niet imponeren, terwijl zijn vervanger Ezzalzouli een betere indruk achterliet. Laatstgenoemde mag het zaterdagavond dus vanaf het startsignaal laten zien. Jordi Alba lijkt opnieuw als linksbuiten te worden ingezet. Sergiño Dest werd door sommigen in de basis verwacht, maar de rechtsback begint op de bank. Hij had de afgelopen weken rugklachten en keerde tegen Benfica al terug met een korte invalbeurt.

Het artikel gaat verder onder de video
Meer videos

Ousmane Dembélé viel afgelopen dinsdag eveneens in en zit ook zaterdagavond bij de wedstrijdselectie. Blijkbaar acht Xavi de Fransman echter nog niet rijp voor een basisplaats, want hij begint op de bank. Sergi Roberto, Ansu Fati, Martin Braithwaite, Pedri en Sergio Agüero zijn al langere tijd afwezig en zijn dus ook zaterdag niet van de partij.

Barcelona heeft een ongekend goed record tegen Villarreal: de Catalanen bleven de laatste 26 (!) onderlinge ontmoetingen ongeslagen. De laatste nederlaag tegen Villarreal dateert van begin 2008, toen Barcelona in eigen huis met 1-2 onderuit ging. Barça staat momenteel zevende en moet winnen om aansluiting te houden met de plekken die recht geven op Champions League-deelname. Ook Villarreal heeft de punten hard nodig, want el Submarino Amarillo staat teleurstellend elfde.

Opstelling Barcelona: Ter Stegen; Araújo, Piqué, García; Frenkie de Jong, Busquets, Nico González, Gavi; Ezzalzouli, Depay, Alba

Opstelling Villarreal: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza; Capoue, Trigueros, Parejo; Moi Gómez; Yeremi, Danjuma

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid21154249
2Sevilla20135244
3Real Betis20104634
4Atlético Madrid2096533
5Real Sociedad2096533
6Barcelona2088432
7Rayo Vallecano2094731
8Villarreal2178629
9Athletic Club21610528
10Valencia2077628
11Espanyol2075826
12Osasuna2067725
13Granada 2059624
14Celta de Vigo2065923
15Elche2157922
16Real Mallorca2048820
17Getafe20461018
18Alavés20451117
19Cádiz20281014
20Levante20181111

 
LaLiga
 
Barcelona

>
La Liga
Villarreal
1
3
Barcelona
Zaterdag, 27 november 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
08:32
08:32
Italië leeft gespannen toe naar EK Futsal: smaakmaker geveld door corona
0
   
07:53
07:53
Tagliafico is reserverol bij Ajax zat en wil in de winter vertrekken
39
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
42
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
27
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
25
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties