Frenkie de Jong en Memphis Depay schieten Barcelona naar gestolen zege
Zaterdag, 27 november 2021 om 22:55 • Jeroen van PoppelLaatste update: 23:09

Barcelona heeft zaterdagavond een felbevochten uitzege geboekt tegen Villarreal. De manschappen van Xavi stonden in de slotfase bij een 1-1 stand onder gigantische druk, maar werden door Memphis Depay met een treffer in de 88ste minuut aan de zege geholpen. Philippe Coutinho schoot in blessuretijd nog een penalty binnen: 1-3. Frenkie de Jong had vlak na rust al zijn eerste van het seizoen gemaakt. Barcelona behoudt door de gestolen zege op plek zeven enige aansluiting met de bovenkant van LaLiga, terwijl Villarreal teleurstellend twaalfde staat.

Abde Ezzalzouli maakte als rechtsbuiten zijn basisdebuut voor Barcelona, dat aantrad in een soort 3-4-3-systeem. Daarin stonden uiteraard ook Frenkie de Jong en Memphis Depay opgesteld, terwijl Arnaut Danjuma bij de tegenstander zijn opwachting maakte als linksbuiten. Beide ploegen maakten er vanaf de eerste minuut een interessant schouwspel van, waarin aan twee kanten genoeg gebeurde. Ezzalzouli was na enkele minuten dichtbij met een kopbal uit een hoekschop, die via de vingertoppen van Geronimo Rulli.

Meer: Spaanse media richten zich weer tot Frenkie: ‘Geen schim van zichzelf’

Kort daarna kreeg Danjuma de bal zomaar in de voeten gespeeld door Eric García. De aanvaller van Villarreal leek te kunnen scoren, maar stuitte op het blok van Gerard Piqué, die wegkwam met de handsbal die hij daarmee maakte. Daarna waren de kansen voor Barcelona. Depay werd afgestopt in het strafschopgebied, waarna Gavi de bal voor de voeten kreeg en de paal trof. Een nog betere kans kreeg Depay na een sublieme steekbal van De Jong, maar de spits schoot oog in oog met Rulli naast. Danjuma ontsnapte op slag van rust in de diepte aan de aandacht van García en zag uit een lastige hoek hoe Marc-André ter Stegen redding bracht op zijn schot.

Twee minuten na rust kwam Barcelona op voorsprong dankzij een intikker van De Jong. De middenvelder profiteerde in de rebound, nadat Depay na een lage voorzet van Alba op Rulli had geschoten. De treffer werd aanvankelijk afgekeurd wegens buitenspel, maar na lang beraad keurde de VAR het doelpunt alsnog goed. Villarreal nam daarna het heft in handen en zocht de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd volgde een enorme kans voor Manu Trigueros, die na een lage voorzet naast mikte.


Twee minuten later wist Danjuma de bal met enig voortuin door te tikken naar het strafschopgebied, waar invaller Samuel Chukwueze er de punt van zijn schoen tegen zette: 1-1. Trigueros kreeg de kans op meer en tikte de bal in het strafschopgebied langs Ter Stegen, maar speelde die daarmee ook over de achterlijn. De spits mikte even later met buitenkant rechts een paar meter naast. Ook Danjuma was na een dribbel dichtbij met een punter, die niet op doel ging. Tegen de verhouding in pakte Barça in de 88ste minuut de winst. Depay wist een terugkopbal van Pervis Estupinan te onderscheppen en dribbelde handig langs Rulli, om de bal daarna binnen te tikken: 1-2. Invaller Philippe Coutinho werd in blessuretijd door Juan Foyth aangetikt en mocht zelf de penalty binnen schuiven: 1-3. Een omhaal van Coutinho ging daarna net over.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid21154249
2Sevilla20135244
3Real Betis20104634
4Atlético Madrid2096533
5Real Sociedad2096533
6Barcelona2088432
7Rayo Vallecano2094731
8Villarreal2178629
9Athletic Club21610528
10Valencia2077628
11Espanyol2075826
12Osasuna2067725
13Granada 2059624
14Celta de Vigo2065923
15Elche2157922
16Real Mallorca2048820
17Getafe20461018
18Alavés20451117
19Cádiz20281014
20Levante20181111

 
LaLiga
 
Barcelona
 
Frenkie de Jong
 
Memphis Depay

>
La Liga
Villarreal
1
3
Barcelona
Zaterdag, 27 november 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
08:32
08:32
Italië leeft gespannen toe naar EK Futsal: smaakmaker geveld door corona
0
   
07:53
07:53
Tagliafico is reserverol bij Ajax zat en wil in de winter vertrekken
41
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
46
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
29
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
25
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties