Neymar huilend van het veld gedragen bij late zege PSG
Zondag, 28 november 2021 om 14:58 • Mart Oude NijeweemeLaatste update: 15:08

Paris Saint-Germain heeft zondagmiddag ternauwernood puntenverlies weten te voorkomen in de Ligue 1. Lange tijd leek het duel met Saint-Étienne uit te draaien op een gelijkspel, tot Ángel Di María en Marquinhos in de slotfase toesloegen: 1-3. Sergio Ramos had voor het eerst een basisplaats bij PSG en maakte daarmee zijn debuut voor de Franse grootmacht. Neymar moest de strijd in de slotfase staken met een ogenschijnlijk zware blessure aan zijn enkel. De aanvaller werd huilend per brancard van het veld gedragen. De ploeg van Mauricio Pochettino gaat fier aan kop met 40 punten uit 15 duels en heeft 14 punten meer dan achtervolger OGC Nice.

Pochettino ging met een flink uitgedunde selectie op bezoek bij Saint-Étienne en kon onder meer niet beschikken over Georginio Wijnaldum. Ook Marco Verratti en Ander Herrera ontbraken in de wedstrijdselectie. Xavi Simons zat daardoor wel bij de ploeg, maar bleef de volledige wedstrijd op de bank. PSG dacht al vroeg in het duel op voorsprong te komen, toen Neymar één op één met doelman Etienne Green kwam. De buitenspeler rondde beheerst af, maar zag zijn treffer op advies van de videoscheidsrechter worden afgekeurd vanwege buitenspel.

Meer: Bizot geeft visitekaartje af maar kan zege Paris Saint-Germain niet voorkomen | Waarom er juist veel overeenkomsten zijn tussen Ronaldo en Messi

De bezoekers domineerden in de beginfase en kregen na een kwartier spelen opnieuw een goede mogelijkheid, maar ditmaal had Green wel een reactie in huis op een inzet van Kylian Mbappé. De eerste keer dat de thuisploeg gevaarlijk werd, was het wel meteen raak. De buitenspeler stond op de juiste plek voor de rebound en klopte Gianluigi Donnarumma: 1-0. Op slag van rust moest de thuisploeg verder met een man minder, toen Timothée Kolodziejczak kon inrukken na een overtreding op Mbappé. Twee minuten later werd de stand gelijk getrokken. Marquinhos stond op de juiste plek om een vrije trap van Lionel Messi achter Green te koppen: 1-1. Messi zou bij alle drie de treffers van PSG de assist verzorgen.

In de tweede helft veranderde het spelbeeld amper en was het PSG dat de klok sloeg. Mbappé faalde eerst nog uit een rebound, maar zag hoe Di María een kwartier voor tijd wel trefzeker was. De Argentijn schoot raak op aangeven van Messi: 1-2. Even daarvoor had Messi zelf een gigantische kans om zeep geholpen, toen hij een rebound van Neymar voor de voeten kreeg en naast schoot. De eindstand werd bepaald door Marquinhos. Opnieuw gold Messi als aangever, waarna de centrumverdediger met een kopbal voor zijn tweede van de middag tekende. Grote smet was het uitvallen van Neymar. De aanvaller kwam in de slotfase verkeerd terecht en klapte volledig dubbel met zijn enkel, waarna hij per brancard van het veld moest worden gedragen.

Nr.TeamMWGVP
1Paris Saint-Germain21155150
2OGC Nice21124539
3Olympique Marseille20107337
4Stade Rennes21104734
5AS Monaco2196633
6RC Lens2196633
7Strasbourg2095632
8Montpellier2094731
9Nantes2185829
10Lille OSC2078529
11Olympique Lyon2078528
12Angers2068626
13Stade Brest2167825
14Reims2159724
15Metz21471019
16Clermont20461018
17Troyes AC20451117
18Lorient2038917
19Girondins de Bordeaux21381017
20Saint-Étienne20261212

 
Ligue 1
 
Paris Saint-Germain
 
Saint-Étienne
 
Lionel Messi
 
Neymar

>
Ligue 1
Saint-Étienne
1
3
Paris Saint-Germain
Zondag, 28 november 2021 om 13:00
Meer nieuws
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
7
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
14
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
21
   
00:00
00:00
Hartenkreet Van der Vaart: 'Het gaat over een kind van vier dat overleden is!'
104
   
23:40
23:40
Mino Raiola krijgt er flink van langs in Rondo: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
17
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties