Jorginho speelt hoofdrol in topper met goal en gigantische fout
Zondag, 28 november 2021 om 19:23 • Mart van MourikLaatste update: 19:33

Chelsea en Manchester United hebben elkaar zondagavond in evenwicht gehouden. Het Premier League-duel op Stamford Bridge eindigde in een 1-1 gelijkspel. Jadon Sancho verzorgde de openingstreffer, waarna Jorginho de stand halverwege de tweede helft gelijktrok. Ondanks het puntenverlies blijven the Blues koploper in Engeland en geniet men nog een voorsprong van een punt ten opzichte van naaste achtervolger Manchester City. The Red Devils blijven steken op de achtste plek van de ranglijst.

Bij Chelsea kon Hakim Ziyech rekenen op een basisplek, terwijl Romelu Lukaku, Christian Pulisic, Mason Mount en Kai Havertz allen als wissel begonnen. Aan de overzijde moest Cristiano Ronaldo zich opvallend genoegen neerleggen bij een plek op de bank. Naast hem zat ook onder meer Donny van de Beek. Het was de thuisploeg die het meest overtuigend begon aan de wedstrijd, en na drie speelminuten leverde de Londense aanvalslust al de eerste serieuze kans van de wedstrijd op.

Ziyech draaide in het zestienmetergebied weg bij Eric Bailly, waarmee hij ruimte voor het schot creëerde. Met zijn poging stuitte hij echter op doelman David De Gea. Uit de rebound kreeg Callum Hudson-Odoi een uitgelezen mogelijkheid Chelsea alsnog op voorsprong te zetten, maar opnieuw voorkwam De Gea een tegentreffer. Hoewel United via onder meer Jadon Sancho een speldenprikje uitdeelde, bleef de ploeg van manager Thomas Tuchel de bovenliggende partij. Na een half uur spelen kreeg Antonio Rüdiger de tot dan toe grootste kans van de wedstrijd. Een schot vanaf de rand van de zestien spatte uiteen op de lat.

De score werd vijf minuten na rust geopend. Jorginho ging gruwelijk in de fout toen hij een diepe bal volledig verkeerd aannam ter hoogte van de middencirkel. Sancho nam de bal over en stormde samen met Marcus Rashford op het vijandige doel af. Oog in oog met doelman Edouard Mendy maakte Sancho geen fout: 0-1. In het Champions League-duel met Juventus maakte de aanvaller al zijn eerste doelpunt in het shirt van Manchester United; nu staat ook de teller in de Premier League op een treffer. Acht minuten later had Timo Werner op aangeven van Marcos Alonso gelijk moeten trekken, maar hij schoot ongecontroleerd naast.

De stand werd halverwege het tweede bedrijf alsnog genivelleerd. Aaron Wan-Bissaka maakte binnen het strafschopgebied een sliding op de enkel van Thiago Silva, waarna Anthony Taylor naar de stip wees. Jorginho maakte zijn eerdere fout goed en benutte het buitenkansje van elf meter: 1-1. Ondanks dat Ronaldo inmiddels binnen de lijnen was gekomen ten koste van Sancho, kon United in aanvallend opzicht geen potten meer breken. De thuisploeg kwam er nog enkele keren gevaarlijk uit, maar het scorebord kwam niet meer in beweging. Van de Beek kreeg nog enkele speelminuten, al was het niet genoeg om een rol van betekenis te spelen.

Nr.TeamMWGVP
1Manchester City22182256
2Liverpool21136245
3Chelsea22127343
4West Ham United22114737
5Arsenal20112735
6Tottenham Hotspur18103533
7Manchester United2095632
8Wolverhampton W.2094731
9Brighton & Hove Albion20610428
10Leicester City1874725
11Crystal Palace2159724
12Southampton2159724
13Aston Villa20721123
14Brentford21651023
15Leeds United2057822
16Everton19541019
17Watford19421314
18Norwich City21341413
19Newcastle United20191012
20Burnley 1718811

 
Premier League
 
Chelsea
 
Manchester United
 
Cristiano Ronaldo
 
Thiago Silva

>
Premier League
Chelsea
1
1
Manchester United
Zondag, 28 november 2021 om 17:30
Meer nieuws
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
9
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
15
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
22
   
00:00
00:00
Hartenkreet Van der Vaart: 'Het gaat over een kind van vier dat overleden is!'
104
   
23:40
23:40
Mino Raiola krijgt er flink van langs in Rondo: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
17
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties