Brobbey krijgt nog geen 45 minuten bij eerste Bundesliga-basisplaats
Zondag, 28 november 2021 om 19:36 • Tom Rofekamp

Brian Brobbey kent een zondag om snel te vergeten. In zijn eerste Bundesliga-basisplaats voor RB Leipzig werd de jonge spits al na 43 minuten spelen gewisseld, bij een 0-2 achterstand tegen Bayer Leverkusen. Leipzig ging uiteindelijk met 1-3 ten onder tegen de bezoekers; hun derde treffer werd gemaakt door Jeremie Frimpong, die negentig minuten speelde. Daley Sinkgraven bleef de volledige wedstrijd op de bank.

Brobbey kende afgelopen woensdag een uitstekend basisdebuut voor zijn club in de Champions League. Op bezoek bij Club Brugge had de international van Jong Oranje een belangrijk aandeel in de 0-5 zege. In de Bundesliga wou het echter minder vlotten. Brobbey wist in het eerste halfuur tegen Leverkusen helemaal niets te creëren en zag zijn ploeg na 21 minuten spelen op achterstand komen. Florian Wirtz controleerde een fraaie steekbal van Exequiel Palacios en schoot het leer langs Lukás Hrádecky. Frimpong zag zijn landgenoot worstelen en tot zijn wissel niet verder gekomen dan een geblokt schot.

Het artikel gaat verder onder de video
Meer videos

In de tussentijd had Bayer Leverkusen de marge verdubbeld. Moussa Diaby, die na tien minuten al een doelpunt afgekeurd had zien worden vanwege buitenspel, schoot hard en laag raak op de rand van het zestienmetergebied. Negen minuten later was het einde wedstrijd voor Brobbey; Dominik Szoboszlai was zijn vervanger. In het tweede bedrijf kwam de thuisploeg een stuk beter voor de dag. Na ruim een uur spelen bracht André Silva de spanning terug door raak te koppen op aangeven van Christopher Nkunku.

Brobbey zag hoe Jong Oranje-collega Frimpong de hoop van zijn ploeg al snel weer de kop in drukte. Leipzig, op zoek naar de gelijkmaker, speelde enorm hoog en verspeelde de bal op het middenveld. Met vijf tegen vier kreeg Leverkusen de bal op rechts bij Frimpong, die via een tegenstander raak schoot: 1-3. In de laatste vijf minuten veroorzaakte Edmond Tapsoba nog een penalty voor Leipzig. Szoboszlai, de vervanger van Brobbey, ging achter de bal staan, maar verzuimde de aansluitingstreffer te maken. Door de overwinning stijgt Leverkusen naar de derde plaats in de Bundesliga; RB Leipzig blijft steken op een achtste plaats.

Nr.TeamMWGVP
1Bayern München19151346
2Borussia Dortmund19131540
3Bayer Leverkusen1995532
4TSG Hoffenheim1994631
51. FC union Berlin 1987431
6SC Freiburg1986530
7RB Leipzig1984728
8Eintracht Frankfurt1977528
91. FC Köln1977528
10FSV Mainz 051983827
11VfL Bochum19721023
12Borussia Mönchengladbach1964922
13Hertha BSC1964922
14VfL Wolfsburg19631021
15FC Augsburg1947819
16Arminia Bielefeld1939718
17VfB Stuttgart1946918
18SpVgg Greuther Fürth 1914147

 
1. Bundesliga
 
Bayer Leverkusen
 
RB Leipzig
 
Brian Brobbey
 
Jeremie Frimpong

>
Bundesliga
RB Leipzig
1
3
Bayer Leverkusen
Zondag, 28 november 2021 om 17:30
Meer nieuws
   
07:24
07:24
Complete chaos nadat hooligans Feyenoord en Utrecht clashen bij sportschool
1
   
06:57
06:57
Drie Eredivisieclubs zochten contact met clubloze Christian Eriksen
12
   
00:21
00:21
Di Marzio komt na bewogen wedstrijd met grote transferupdate over Vlahovic
21
   
00:00
00:00
Hartenkreet Van der Vaart: 'Het gaat over een kind van vier dat overleden is!'
104
   
23:40
23:40
Mino Raiola krijgt er flink van langs in Rondo: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
17
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties