Benzema en Courtois drijven Athletic tot wanhoop in Madrid
Woensdag, 1 december 2021 om 23:05 • Daniel Cabot KerkdijkLaatste update: 23:19

Real Madrid heeft woensdagavond een zwaarbevochten overwinning in LaLiga geboekt. Het team van trainer Carlo Ancelotti had aan een enkel doelpunt van Karim Benzema voldoende om Athletic Club met lege handen naar huis te sturen: 1-0. Het is voor Real Madrid alweer de zevende overwinning op rij, alle competities meegerekend. Dat kwam sinds juli vorig jaar niet meer voor. Door de zege staat Real Madrid nu zeven punten los van titelverdediger Atlético Madrid, dat echter een duel minder in de benen heeft: 29 om 36 punten.

Real Madrid ging met een minimale voorsprong de rust in, ondanks dat Athletic in de eerste 45 minuten de beste kansen kreeg. Het team van Ancelotti liet in de eerste twintig minuten een goede indruk achter: de thuisploeg domineerde en bereikte met gemak het doelgebied van de Basken. Dat leidde onder meer tot een kans in de elfde minuut voor Benzema, die zag hoe doelman Unai Simón geen medewerking verleende.

Meer: Inbraak in huis Benzema tijdens LaLiga-duel met Elche | Karim Benzema schiet strafschop hoog over; Real Madrid staat op uit de dood

In een fase waarin Real Madrid achterin enkele misstappen beging, was Athletic dicht bij een doelpunt. Twee pogingen van Iñaki Williams waren echter niet precies genoeg en dankzij de uitstekende reflexen van Thibaut Courtois eindigde ook een inzet van Raúl García van dichtbij uit een vrije trap van Iker Muniain niet in een doelpunt. Vijf minuten voor de pauze kwam Real op 1-0: Simón haalde een schot van Marco Asensio uit de linkerhoek, waarna een mislukt schot van Luka Modric in een assist voor Benzema uitmondde.

In de tweede helft liet zowel Real als Athletic na om een doelpunt te maken, al mochten met name de bezoekers zich dat aanrekenen. Een inzet van Toni Kroos ging maar millimeters naast, terwijl Lucas Vázquez tijdig een zekere 1-1 van Dani García kon voorkomen. Ancelotti zag tot zijn opluchting hoe een kopbal van Unai Núñez, na een vrije trap van Muniain, net naast ging.

Athletic bleef zoeken naar de gelijkmaker en had pech dat Courtois ook goed reageerde op een inzet van Oihan Sancet en dat een poging van Mikel Vesga tegen het gelaat van Eder Militao ging. Zodoende won Athletic voor de achttiende keer op rij (!) niet in het stadion van Real Madrid: zestien nederlagen en twee remises sinds een 0-2 zege in februari 2005.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid22155250
2Sevilla22137246
3Real Betis22124640
4Atlético Madrid21106536
5Barcelona2198435
6Real Sociedad2197534
7Villarreal2288632
8Rayo Vallecano2194831
9Athletic Club22710531
10Valencia2278729
11Osasuna2277828
12Celta de Vigo2276927
13Espanyol2276927
14Granada 2259824
15Elche2258923
16Getafe22571022
17Real Mallorca2148920
18Cádiz22391018
19Alavés22451317
20Levante21181211

 
LaLiga
 
Real Madrid
 
Karim Benzema
 
Luka Modric
 
Toni Kroos

>
La Liga
Real Madrid
1
0
Athletic Club
Woensdag, 1 december 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
20:53
20:53
Julian Álvarez tekent bij Manchester City maar meldt zich pas in juli
25
   
20:44
20:44
Stanley Menzo maakt voor het eerst Surinaamse selectie bekend
0
   
20:33
20:33
Frustratie in kamp-Mbuyamba na blokkeren huurdeal door Chelsea
2
   
20:18
20:18
Barcelona met handen in het haar na weigering contractverlenging sleutelspeler
24
   
20:01
20:01
Hodgson (74) moet Watford redden na ontslag van Ranieri
3
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties