Vinícius Júnior gidst Real Madrid met briljante ingeving naar nieuwe zege
Zaterdag, 4 december 2021 om 22:52 • Jeroen van PoppelLaatste update: 11:49

Real Madrid heeft zaterdagavond tegen Real Sociedad verder afstand genomen van de rest van LaLiga. De Koninklijke zag Karim Benzema vroeg in de wedstrijd geblesseerd afhaken en werd andermaal bij de hand genomen door Vinícius Júnior. De Braziliaan zorgde met een briljante ingeving voor het openingsdoelpunt, terwijl Luka Jovic de wedstrijd even later besliste: 0-2. Koploper Real Madrid staat acht punten los op Sevilla, dat zondag nog in actie komt. Sociedad is inmiddels afgedaald naar de vijfde plek.

In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar van honderd procent kansen af. De beste mogelijkheid was voor Luka Modric, die na een goede terugkopbal van Vinícius Júnior een zwakke volley produceerde. Real Madrid kreeg na ruim een kwartier te maken met een tegenvaller, toen aanvalsleider Benzema zich met ogenschijnlijk lichte knieklachten liet vervangen. Sociedad werd gaandeweg de eerste helft sterker en wist op slag van rust chaos te creëren in de zestien van Real Madrid. Een hoog ingebrachte bal werd door doelman Thibaut Courtois moeizaam weggetikt, waarna Mikel Oyarzabal in de rebound het zijnet trof.

Drie minuten na rust opende Vinícius de score. De vleugelspits dribbelde van links naar binnen en speelde de bal handig door naar Jovic. De vervanger van Benzema wist in de drukte terug te tikken naar Vinícius, die beheerst kon afdrukken: 0-1. Real had niet lang nodig om zijn tweede van de avond te maken. Een hoekschop van Toni Kroos werd door Casemiro naar de tweede paal gekopt, waar Jovic er zijn hoofd tegen zette: 0-2.

Imanol Alguacil voerde kort daarna vier wissels door bij Sociedad in een poging om het tij te keren, maar de Basken bleven moeite houden om een vuist te maken. Alexander Isak probeerde het met een hard schot, dat ver over ging. Vinícius had in de slotfase zijn tweede moeten maken na een goede steekbal van Éder Militão, maar de aanvaller schoot een-op-een recht op Alex Remiro.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid21154249
2Sevilla20135244
3Real Betis20104634
4Atlético Madrid2096533
5Real Sociedad2096533
6Barcelona2088432
7Rayo Vallecano2094731
8Villarreal2178629
9Athletic Club21610528
10Valencia2077628
11Espanyol2075826
12Osasuna2067725
13Granada 2059624
14Celta de Vigo2065923
15Elche2157922
16Real Mallorca2048820
17Getafe20461018
18Alavés20451117
19Cádiz20281014
20Levante20181111

 
LaLiga
 
Real Madrid
 
Real Sociedad
 
Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior

>
La Liga
Real Sociedad
0
2
Real Madrid
Zaterdag, 4 december 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
11:41
11:41
Nachtmerrie komt uit: Maeda is na acht minuten klaar bij Utrecht
4
   
11:25
11:25
Real Madrid rouwt om overlijden recordhouder Francisco Gento (88)
8
   
11:15
11:15
Soufiane Touzani: 'Velen zien zaalvoetbal als een cafésport'
12
   
11:03
11:03
'De politie in Berlijn vertelde dat er een doodsbedreiging tegen mij rondging'
4
   
10:40
10:40
De dubieuze rol van Marc Overmars in 'de grote scam' van 125 miljoen dollar
0
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties