Sevilla verlengt uitstekende reeks en doet wat Real Madrid naliet
Zondag, 9 januari 2022 om 18:35 • Mart van Mourik

Sevilla heeft zondag een minimale zege geboekt in LaLiga. In het Ramón Sánchez-Pizjuán was de ploeg van trainer Julen Lopetegui met 1-0 te sterk voor Getafe. Rafa Mir verzorgde in de eerste helft het enige doelpunt van de wedstrijd. Het duel werd bovendien gekenmerkt door drie afgekeurde treffers. Dankzij de driepunter blijft Sevilla, dat met 44 punten uit 20 wedstrijden tweede staat, koploper Real Madrid (49 uit 21) in de nek hijgen.

Lopetegui had om onduidelijke redenen geen plaatsgemaakt voor Karim Rekik in de wedstrijdselectie, terwijl Oussama Idrissi genoegen moest nemen met een plek op de bank. In de tiende speelminuut leek Mir de score al te openen namens Sevilla, maar zijn rake kopbal werd afgekeurd omdat hij zich in buitenspelpositie begaf. De tweede poging van de spits leverde wel een geldig doelpunt op. Vanaf de rechterkant van het veld produceerde Lucas Ocampos een voorzet bij de eerste paal, waar Mir de bal met de hak achter zijn standbeen langs in de korte hoek binnentikte: 0-1.

In de 43ste speelminuut dacht Getafe op gelijke hoogte te komen, maar ook de Madrileense voorstedelingen zagen een treffer worden afgekeurd. Nadat Jaime Mata oog in oog met doelman Marko Dmitrovic verzuimde te scoren, deed Nemanja Maksimovic dat wel uit de rebound. Mata stond eerder in de aanval net buitenspel. Vier minuten na rust werd er een doelpunt van Sevilla ongeldig verklaard. Opnieuw begaf Mir zich in buitenspelpositie op het moment dat hij uit een voorzet van Gonzalo Montiel binnenkopte. In het restant van het bedrijf bleef Sevilla de bovenliggende partij en slaagde het onmachtige Getafe er niet meer in een doorbraak te forceren.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid38268486
2Barcelona382110773
3Atlético Madrid38218971
4Sevilla381816470
5Real Betis381981165
6Real Sociedad3817111062
7Villarreal3816111159
8Athletic Club3814131155
9Valencia3811151248
10Osasuna3812111547
11Celta de Vigo3812101646
12Rayo Vallecano381191842
13Elche381191842
14Espanyol3810121642
15Getafe388151539
16Real Mallorca381091939
17Cádiz388151539
18Granada 388141638
19Levante388111935
20Alavés38872331

 
LaLiga
 
Sevilla
 
Lucas Ocampos
 
Karim Rekik
 
Oussama Idrissi

>
La Liga
Sevilla
1
0
Getafe
Zondag, 9 januari 2022 om 16:15
Meer nieuws
   
12:51
12:51
'Noodgreep Xavi bij Barcelona op weg om ploeggenoot Noa Lang te worden'
4
   
12:45
12:45
Zlatan reageert op knieblessure: 'Speelde zes maanden zonder kruisband'
41
   
11:55
11:55
Feyenoord slaat terug: 'AZ was ons al lang en breed voorbij!'
48
   
11:53
11:53
Mancini ontspoort en deelt vuistslagen uit aan meerdere ploeggenoten
44
   
11:47
11:47
Het Nederlandse coëfficiëntenbal van het seizoen 2021/22: de slotsom
68
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties