Goal vanaf middellijn, afgekeurde treffers en rood bij Spaans voetbalgevecht
Zondag, 9 januari 2022 om 23:04 • Mart van MourikLaatste update: 23:08

Villarreal en Atlético Madrid hebben elkaar zondagavond in evenwicht gehouden. Het duel in Estadio de la Cerámica was vanaf de eerste speelminuut een waar spektakelstuk, dat uiteindelijk eindigde in een 2-2 gelijkspel. Het doelpunt van de avond kwam op naam van Ángel Correa, die vanaf de middellijn wist te scoren. Villarrreal staat na afloop van de twintigste speelronde in LaLiga op de achtste positie; los Colchoneros bezetten de vierde plek op de ranglijst.

Simeone moest noodgedwongen een zwaargehavend elftal het veld insturen. Antoine Griezmann liep in het gewonnen bekerduel met Rayo Majadahonda (0-5) een spierblessure op en is zeker drie weken uit de roulatie, terwijl Luis Suárez geschorst was na zijn vijfde gele kaart van het seizoen. Het spitsenduo werd zodoende gevormd door Matheus Cunha en Correa. Bij Villarreal ontbrak Arnaut Danjuma, die nog altijd kampt met knieklachten. Hoewel Villarreal de eerste helft domineerde, kwam Atlético in de tiende speelminuut op waanzinnige wijze op voorsprong.

Meer: Laatste balcontact Traoré in Camp Nou tekenend voor spel van Barcelona

In de opbouw ter hoogte van de middencirkel leverde Dani Parejo de bal in bij Correa. De spits zag doelman Gerónimo Rulli ver voor zijn goal staan, en haalde met een loepzuiver schot ineens uit: 0-1. Vijf minuten later kwam Villarreal met een tegenstoot. Moi Gómez bezorgde een voorzet bij Alberto Moreno, die zijn inzet op de paal zag belanden. Aan de overzijde dacht Correa vervolgens de voorsprong te verdubbelen, maar de Argentijn scoorde vanuit buitenspelpositie: treffer afgekeurd. Ook een doelpunt van de thuisploeg werd twee minuten later afgekeurd na een bizarre aanloop.

Na een handsbal in het zestienmetergebied van Thomas Lemar legde arbiter Javier Alberola de bal op de stip. Doelman Jan Oblak pareerde de inzet van Gerard Moreno, maar uit de rebound dacht Parejo alsnog te scoren. De middenvelder maakte echter hands bij de aanname en het doelpunt werd ongeldig verklaard. Na een klein half uur spelen bleef de gelijkmaker wel staan. Oblak had de bal niet klemvast toen Parejo vanaf de rechterkant van het veld de bal indraaide. Pau Torres reageerde zeer alert en tikte van dichtbij de 1-1 binnen. In het tweede bedrijf kwam Villarreal zelfs op voorsprong.

Gerard Moreno had een uitstekende steekpass in huis op Alberto Moreno. Oog in oog met Oblak bleef hij ijzig kalm en zette de aanvaller zijn ploeg via de voet van de doelman op 2-1. Halverwege de tweede helft kwam Atlético terug dankzij een blunder van Rulli. De sluitpost dook ongelukkig over de bal heen na een schot van randje zestien van Geoffrey Kondogbia: 2-2. In de slotfase werd laatstgenoemde overigens nog naar de kant gestuurd. De middenvelder pakte met zijn overtreding op Yéremi Pino zijn tweede gele kaart en mocht vroegtijdig gaan douchen.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid38268486
2Barcelona382110773
3Atlético Madrid38218971
4Sevilla381816470
5Real Betis381981165
6Real Sociedad3817111062
7Villarreal3816111159
8Athletic Club3814131155
9Valencia3811151248
10Osasuna3812111547
11Celta de Vigo3812101646
12Rayo Vallecano381191842
13Elche381191842
14Espanyol3810121642
15Getafe388151539
16Real Mallorca381091939
17Cádiz388151539
18Granada 388141638
19Levante388111935
20Alavés38872331

 
LaLiga
 
Atlético Madrid
 
Villarreal
 
Luis Suárez
 
Jan Oblak

>
La Liga
Villarreal
2
2
Atlético Madrid
Zondag, 9 januari 2022 om 21:00
Meer nieuws
   
11:55
11:55
Feyenoord slaat terug: 'AZ was ons al lang en breed voorbij!'
44
   
11:53
11:53
Mancini ontspoort en deelt vuistslagen uit aan meerdere ploeggenoten
23
   
11:47
11:47
Het Nederlandse coëfficiëntenbal van het seizoen 2021/22: de slotsom
52
   
11:14
11:14
Situatie Xavi Simons draait compleet om: contractverlenging bij PSG erg dichtbij
19
   
10:30
10:30
'Dan denk ik: het klopt toch niet dat ik tussen Van Basten en Gullit zit?'
44
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties