Sven Botman bezorgt worstelend tiental van Lille OSC een punt in Marseille
Zondag, 16 januari 2022 om 22:46 • Dominic MostertLaatste update: 23:03

Sven Botman heeft Lille OSC zondagavond een punt bezorgd tegen Olympique Marseille. De verdediger opende vroeg de score in de uitwedstrijd in Stade Vélodrome, waarna Lille vanwege een rode kaart met tien man kwam te staan. Marseille had een uur de tijd om de score om te draaien met een man meer, maar kwam niet verder dan de 1-1. De nummer drie van Frankrijk heeft een achterstand van twee punten op nummer twee OGC Nice en heeft nog een duel tegoed; Lille staat tiende, maar verlengde de ongeslagen reeks in de competitie wel acht duels.

De door Newcastle United en AC Milan begeerde Botman werd niet gedekt bij een uitdraaiende corner van Renato Sanches en had daardoor de ruimte om binnen te koppen in de linkerhoek. Eerder in de openingsfase vroeg Marseille tevergeefs om een strafschop na contact tussen Benjamin André en Gerson, terwijl Burak Yilmaz met een van richting veranderd afstandsschot stuitte op keeper Pau López. Na het openingsdoelpunt bracht López op knappe wijze redding op een kopbal van Burak, waarna collega-doelman Ivo Grbic voorkwam dat Dimitri Payet er 1-1 van maakte.

Al na een halfuur moest Lille verder met tien man. In een tijdsbestek van twee minuten kreeg André een gele kaart voor demonstreren en voor een overtreding op Mattéo Guendouzi, waardoor de middenvelder het spel voortijdig moest verlaten. Marseille wilde de druk opvoeren tien man, maar creëerde geen serieuze kansen meer in de eerste helft. Lille werd nog dreigend met een door López gepareerd afstandsschot van Jonathan Bamba. In de tweede helft had Marseille een enorm overwicht aan balbezit, maar duurde het lang voordat de thuisploeg daar de vluchten van plukte.

Marseille kwam twintig minuten voor tijd zelfs goed weg toen een treffer van Burak werd afgekeurd omdat hij nipt buitenspel zou hebben gestaan. Aan de overzijde prikte Arek Milik met een uitgestoken voet net over het doel, alvorens een geplaatst schot van Cengiz Ünder toch nog de gelijkmaker opleverde na een korte corner. Een poeier van Gerson vloog net naast het doel van Lille, terwijl een kopbal van Luan Peres evenmin leidde tot de bevrijdende 2-1 voor l'OM. In de blessuretijd waren ook William Saliba en Gerson nog dicht bij het winnende doelpunt, maar Lille hield stand.

Nr.TeamMWGVP
1Paris Saint-Germain37258483
2AS Monaco37208968
3Olympique Marseille37208968
4Stade Rennes372051265
5Strasbourg371712863
6OGC Nice371971163
7RC Lens3717101061
8Olympique Lyon3716111058
9Nantes371591354
10Lille OSC3714121154
11Stade Brest371391548
12Reims3711131346
13Montpellier371271843
14Angers379111738
15Troyes AC379101837
16Clermont37991936
17Lorient378111835
18Metz376131831
19Saint-Étienne377102031
20Girondins de Bordeaux375131928

 
Ligue 1
 
Olympique Marseille
 
Lille OSC
 
Sven Botman

>
Ligue 1
Olympique Marseille
1
1
Lille OSC
Zondag, 16 januari 2022 om 20:45
Meer nieuws
   
19:47
19:47
Kylian Mbappé voor een duel geschorst mocht hij naar Real Madrid gaan
2
   
19:04
19:04
Xavi maakt wens in meerdere gesprekken met Lewandowski duidelijk
18
   
19:00
19:00
Voormalig stervoetballer Ronaldinho lijkt te tekenen bij Circus.nl
12
   
18:13
18:13
Vertrek aangekondigd op Instagram: 'Eind dit seizoen verlaat ik Ajax'
22
   
18:00
18:00
Edward van Gils: 'Als straatvoetballers keken we vroeger neer op freestylers'
23
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties