EK-kwalificatie 2020: de stand van zaken na deze interlandperiode
Woensdag, 11 september 2019 om 21:21

Het Nederlands elftal staat voor de volgende belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd. Na de gewonnen uitwedstrijd tegen Duitsland volgt maandagavond de confrontatie in en tegen Estland. In totaal strijden 55 landen via de EK-kwalificatiecyclus om 20 tickets voor EURO 2020. De overige vier tickets zijn te verdienen in de Nations League. Bekijk hier de indelingen van alle poules, de uitslagen, standen en het programma van de EK-kwalificatie.


De groepenindeling



GROEP A GROEP B GROEP C GROEP D GROEP E
Engeland Portugal Nederland Zwitserland Kroatië
Tsjechië Oekraïne Duitsland Denemarken Wales
Bulgarije Servië Noord-Ierland Ierland Slowakije
Montenegro Litouwen Estland Georgië Hongarije
Kosovo Luxemburg Wit-Rusland Gibraltar Azerbeidzjan
GROEP F GROEP G GROEP H GROEP I GROEP J
Spanje Polen Frankrijk België Italië
Zweden Oostenrijk IJsland Rusland Bosnië
Noorwegen Israël Turkije Schotland Finland
Roemenië Slovenië Albanië Cyprus Griekenland
Faeröer Noord-Macedonië Moldavië Kazachstan Armenië
Malta Letland Andorra San Marino Liechtenstein

Groep A

Engeland 4-12
Tsjechië 5-9
Kosovo 5-8
Bulgarije 5-2
Montenegro 4-2

Bulgarije - Montenegro 1-1
Nedelev; Mugosa

Engeland - Tsjechië 5-0
Sterling (3x), Kane, Kalas (e.d.)

Kosovo - Bulgarije 1-1
Bozhikov; Zeneli

Montenegro - Engeland 1-5
Vesovic; Keane, Barkley (2x), Kane, Sterling

Tsjechië - Bulgarije 2-1
Schik (2x); Isa

Montenegro - Kosovo 1-1
Mugosa; Rashica

Bulgarije - Kosovo 2-3
Popov, Dimitrov; Rashica, Muriqi, Rashani

Tsjechië - Montenegro 3-0
Jankto, Kopitovic, Schick

Kosovo - Tsjechië 2-1
Muriqi, Vojvoda; Schick

Engeland - Bulgarije 4-0
Kane (3x), Sterling

Engeland - Kosovo 5-3
Sancho (2x), Sterling, Kane, Vojvoda (e.d.); Berisha (2x), Muriqi

Montenegro - Tsjechië 0-3
Soucek, Masopust, Darida

11 oktober 19.45 uur Tsjechië - Engeland
11 oktober 19.45 uur Montenegro - Bulgarije
14 oktober 19.45 uur Bulgarije - Engeland
14 oktober 19.45 uur Kosovo - Montenegro
14 november 20.45 uur Tsjechië - Kosovo
14 november 20.45 uur Engeland - Montenegro
17 november 18.00 uur Bulgarije - Tsjechië
17 november 18.00 uur Kosovo - Engeland

Groep B

Oekraïne 5-13
Portugal 4-8
Servië 5-7
Luxemburg 5-4
Litouwen 5-1

Luxemburg - Litouwen 2-1
Barreiro, Rodrigues; Cernych

Portugal - Oekraïne 0-0

Luxemburg - Oekraïne 1-2
Turpel; Tsygankov, Rodrigues (e.d.)

Portugal - Servië 1-1
Danilo; Tadic

Litouwen - Luxemburg 1-1
Novikovas; Rodrigues

Oekraïne - Servië 5-0
Tsihankov (2x), Konopljanka (2x), Jaremtsjoek

Servië - Litouwen 4-1
Mitrovic (2x), Jovic, Ljajic; Novikovas

Oekraïne - Luxemburg 1-0
Yaremchuk

Litouwen - Oekraïne 0-3
Zinchenko, Marlos, Malinovskiy

Servië - Portugal 2-4
Milenkovic, Mitrovic; Carvalho, Guedes, Ronaldo, Silva

Litouwen - Portugal 1-5
Andriuškevicius; Ronaldo (4x), Carvalho

Luxemburg - Servië 1-3
Turpel; Mitrovic (2x), Radonjic

11 oktober 19.45 uur Portugal - Luxemburg
11 oktober 19.45 uur Oekraïne - Litouwen
14 oktober 19.45 uur Litouwen - Servië
14 oktober 19.45 uur Oekraïne - Portugal
14 november 20.45 uur Portugal - Litouwen
14 november 20.45 uur Servië - Luxemburg
17 november 15.00 uur Luxemburg - Portugal
17 november 15.00 uur Servië - Oekraïne

Groep C

Duitsland 5-12
Noord-Ierland 5-12
Nederland 4-9
Wit-Rusland 5-3
Estland 5-0

Noord-Ierland - Estland 2-0
McGinn, Davis

Nederland - Wit-Rusland 4-0
Depay (2x), Wijnaldum, Van Dijk

Noord-Ierland - Wit-Rusland 2-1
Evans, Magennis; Stasevich

Nederland - Duitsland 2-3
De Ligt, Depay; Sané, Gnabry, Schulz

Estland - Noord-Ierland 1-2
Vassiljev; Washington, Magennis

Wit-Rusland - Duitsland 0-2
Sané, Reus

Wit-Rusland - Noord-Ierland 0-1
McNair

Duitsland - Estland 8-0
Reus (2x), Gnabry (2x), Goretzka, Gündogan, Werner, Sané

Estland - Wit-Rusland 1-2
Sorga; Naumov, Skavysh

Duitsland - Nederland 2-4
Gnabry, Kroos; De Jong, Tah (e.d.), Malen, Wijnaldum

Estland - Nederland 0-4
Babel (2x), Depay, Wijnaldum

Noord-Ierland - Duitsland 0-2
Halstenberg, Gnabry

10 oktober 18.00 uur Wit-Rusland - Estland
10 oktober 20.45 uur Nederland - Noord-Ierland
13 oktober 18.00 uur Wit-Rusland - Nederland
13 oktober 19.45 uur Estland - Duitsland
16 november 20.45 uur Duitsland - Wit-Rusland
16 november 20.45 uur Noord-Ierland - Nederland
19 november 20.45 uur Duitsland - Noord-Ierland
19 november 20.45 uur Nederland - Estland

View this post on Instagram

Het programma van Oranje op weg naar het EK van 2020! #oranje #nederland #nederlandselftal #germany

A post shared by Voetbalzone.nl (@instavoetbalzone) on

Groep D

Ierland 5-11
Denemarken 5-9
Zwitserland 4-8
Georgië 5-4
Gibraltar 5-0

Georgië - Zwitserland 0-2
Zuber, Zakaria

Gibraltar - Ierland 0-1
Hendrick

Ierland - Georgië 1-0
Hourihane

Zwitserland - Denemarken 3-3
Freuler, Xhaka, Embolo; Jörgensen, Gytkjaer, Dalsgaard

Georgië - Gibraltar 3-0
Gvilia, Papunasjvili, Arveladze

Denemarken - Ierland 1-1
Hojbjerg; Duffy

Denemarken - Georgië 5-1
Dolberg (2x), Eriksen, Poulsen, Braithwaite; Lobzhanidze

Ierland - Gibraltar 2-0
Chipolina (e.d.), Brady

Gibraltar - Denemarken 0-6
Eriksen (2x), Gytkjaer (2x), Skov, Delaney

Ierland - Zwitserland 1-1
McGoldrick; Schär

Georgië - Denemarken 0-0

Zwitserland - Gibraltar 4-0
Zakaria, Mehmedi, Rodriguez, Gavranovic

12 oktober 14.00 uur Georgië - Ierland
12 oktober 17.00 uur Denemarken - Zwitserland
15 oktober 19.45 uur Gibraltar - Georgië
15 oktober 19.45 uur Zwitserland - Ierland
15 november 20.45 uur Denemarken - Gibraltar
15 november 20.45 uur Zwitserland - Georgië
18 november 20.45 uur Gibraltar - Zwitserland
18 november 20.45 uur Ierland - Denemarken

Groep E

Kroatië 5-10
Slowakije 5-9
Hongarije 5-9
Wales 4-6
Azerbeidzjan 4-1

Kroatië - Azerbeidzjan 2-1
Barisic, Kramaric; Sheydaev

Slowakije - Hongarije 2-0
Duda, Rusnak

Wales - Slowakije 1-0
James

Hongarije - Kroatië 2-1
Szalai, Patkai; Rebic

Kroatië - Wales 2-1
Lawrence (eigen doelpunt), Perisic; Brooks

Azerbeidzjan - Hongarije 1-3
Madatov; Orban (2x), Holman

Azerbeidzjan - Slowakije 1-5
Sheydaev; Lobotka, Kucka, Hamsik (2), Hancko

Hongarije - Wales 1-0
Patkai

Slowakije - Kroatië 0-4
Vlasic, Perisic, Petkovic, Lovren

Wales - Azerbeidzjan 2-1
Pashaev (e.d.), Bale; Emreli

Azerbeidzjan - Kroatië 1-1
Khalilzade; Modric

Hongarije - Slowakije 1-2
Szoboszlai; Mak, Bozeník

10 oktober 19.45 uur Kroatië - Hongarije
10 oktober 19.45 uur Slowakije - Wales
13 oktober 17.00 uur Hongarije - Azerbeidzjan
13 oktober 19.45 uur Wales - Kroatië
16 november 18.00 uur Azerbeidzjan - Wales
16 november 20.45 uur Kroatië - Slowakije
19 november 20.45 uur Slowakije - Azerbeidzjan
19 november 20.45 uur Wales - Hongarije

Groep F

Spanje 6-18
Zweden 6-11
Roemenië 6-10
Noorwegen 6-9
Malta 6-3
Faeröer 6-0

Malta - Faeröer 2-1
Nwoko, Borg; Thomsen

Zweden - Roemenië 2-1
Quaison, Claesson; Keserü

Spanje - Noorwegen 2-1
Rodrigo, Ramos; King

Malta - Spanje 0-2
Morata (2x)

Noorwegen - Zweden 3-3
Johnsen, King, Kamara; Claesson, Nordtveit (e.d.), Quaison

Roemenië - Faeröer 4-1
Keseru (2x), Deac, Puscas; Davidsen

Faeröer - Spanje 1-4
Olsen; Ramos, Navas, Gestsson (e.d.), Gaya

Noorwegen - Roemenië 2-2
Elyounoussi, Odegaard; Keseru (2x)

Zweden - Malta 3-0
Quaison, Claesson, Isak

Faeröer - Noorwegen 0-2
Johnsen (2x)

Malta - Roemenië 0-4
Puscas (2x), Chipciu, Man

Spanje - Zweden 3-0
Ramos, Morata, Oyarzabal

Faeröer - Zweden 0-4
Isak (2x), Lindelöf, Quaison

Noorwegen - Malta 2-0
Berge, King

Roemenië - Spanje 1-2
Andone; Ramos, Alcácer

Roemenië - Malta 1-0
Puscas

Spanje - Faeröer 4-0
Rodrigo (2x), Alcácer (2x)

Zweden - Noorwegen 1-1
Forsberg; Johansen

12 oktober 17.00 uur Faeröer - Roemenië
12 oktober 19.45 uur Malta - Zweden
12 oktober 19.45 uur Noorwegen - Spanje
15 oktober 19.45 uur Faeröer - Malta
15 oktober 19.45 uur Roemenië - Noorwegen
15 oktober 19.45 uur Zweden - Spanje
15 november 20.45 uur Noorwegen - Faeröer
15 november 20.45 uur Roemenië - Zweden
15 november 20.45 uur Spanje - Malta
18 november 20.45 uur Malta - Noorwegen
18 november 20.45 uur Spanje - Roemenië
18 november 20.45 uur Zweden - Faeröer

Groep G

Polen 6-13
Slovenië 6-11
Oostenrijk 6-10
Israël 6-8
Noord-Macedonië 5-8
Letland 6-0

Oostenrijk - Polen 0-1
Piatek

Noord-Macedonië - Letland 3-1
Elmas (2x), Alioski; Isajevs

Israël - Slovenië 1-1
Zahavi; Sporar

Israël - Oostenrijk 4-2
Zahavi (3x), Dabbur; Arnautovic (2x)

Polen - Letland 2-0
Lewandowski, Glik

Slovenië - Noord-Macedonië 1-1
Zajc; Bardhi

Oostenrijk - Slovenië 1-0
Burgstaller

Noord-Macedonië - Polen 0-1
Piatek

Letland - Israël 0-3
Zahavi (3x)

Noord-Macedonië - Oostenrijk 1-4
Hinteregger (e.d.); Lazaro, Arnautovic (2x), Bejtulai

Letland - Slovenië 0-5
Crnigoj (2x), Ilicic (2x), Zajc

Polen - Israël 4-0
Piatek, Lewandowski, Grosicki, Kadzior

Israël - Noord-Macedonië 1-1
Zahavi; Ademi

Oostenrijk - Letland 6-0
Arnautovic (2x), Sabitzer, Steinbors, Laimer, Gregoritsch

Slovenië - Polen 2-0
Struna, Sporar

Letland - Noord-Macedonië 0-2
Pandev, Bardhi

Slovenië - Israël 3-2
Verbic (2x), Bezjak; Natcho, Zahavi

Polen - Oostenrijk 0-0

10 oktober 19.45 uur Oostenrijk - Israël
10 oktober 19.45 uur Noord-Macedonië - Slovenië
10 oktober 19.45 uur Letland - Polen
13 oktober 19.45 uur Polen - Noord-Macedonië
13 oktober 19.45 uur Slovenië - Oostenrijk
15 oktober 19.45 uur Israël - Letland
16 november 18.00 uur Slovenië - Letland
16 november 20.45 uur Oostenrijk - Noord-Macedonië
16 november 20.45 uur Israël - Polen
19 november 20.45 uur Noord-Macedonië - Israël
19 november 20.45 uur Letland - Oostenrijk
19 november 20.45 uur Polen - Slovenië

Groep H

Frankrijk 6-15
Turkije 6-15
IJsland 6-12
Albanië 6-9
Moldavië 6-3
Andorra 6-0

Albanië - Turkije 0-2
Yilmaz, Çalhanoglu

Andorra - IJsland 0-2
Bjarnason, Kjartansson

Moldavië - Frankrijk 1-4
Ambros; Griezmann, Varane, Giroud, Mbappé

Turkije - Moldavië 4-0
Kaldirim, Tosun (2x), Ayhan

Andorra - Albanië 0-3
Sadiku, Balaj, Abrashi

Frankrijk - IJsland 4-0
Umtiti, Giroud, Mbappé, Griezmann

IJsland - Albanië 1-0
Berg Gudmundsson

Moldavië - Andorra 1-0
Armas

Turkije - Frankrijk 2-0
Ayhan, Ünder

Albanië - Moldavië 2-0
Cikalleshi, Ramadani

Andorra - Frankrijk 0-4
Mbappé, Ben Yedder, Thauvin, Zouma

IJsland - Turkije 2-1
Sigurdsson (2x); Tokoz

IJsland - Moldavië 3-0
Sigthórsson, Bjarnason, Bödvarsson

Frankrijk - Albanië 4-1
Coman (2x), Giroud, Ikoné; Cikalleshi

Turkije - Andorra 1-0
Tufan

Albanië - IJsland 4-2
Dermaku, Hysaj, Roshi, Cikalleshi; Sigurdsson, Sigthorsson

Frankrijk - Andorra 3-0
Coman, Lenglet, Ben Yedder

Moldavië - Turkije 0-4
Tosu (2x), Türüç, Yazizi

11 oktober 19.45 uur Andorra - Moldavië
11 oktober 19.45 uur IJsland - Frankrijk
11 oktober 19.45 uur Turkije - Albanië
14 oktober 19.45 uur Frankrijk - Turkije
14 oktober 19.45 uur IJsland - Andorra
14 oktober 19.45 Moldavie - Albanië
14 november 18.00 uur Turkije - IJsland
14 november 20.45 uur Albanië - Andorra
14 november 20.45 uur Frankrijk - Moldavië
17 november 20.45 uur Albanië - Frankrijk
17 november 20.45 uur Andorra - Turkije
17 november 20.45 uur Moldavië - IJsland

Groep I

België 6-18
Rusland 6-15
Cyprus 6-7
Kazachstan 6-7
Schotland 6-6
San Marino 6-0

Kazachstan - Schotland 3-0
Pertsukh, Vorogovskiy, Zaynutdinov

Cyprus - San Marino 5-0
Sotiriou (2x), Kousoulos, Efrem, Laifis

België - Rusland 3-1
Eden Hazard (2x), Tielemans; Cheryshev

Kazachstan - Rusland 0-4
Cheryshev (2x), Dzyuba, Beysebekov (eigen doelpunt)

San Marino - Schotland 0-2
McLean, Russell

Cyprus - België 0-2
Hazard, Batshuayi

Rusland - San Marino 9-0
Dzyuba (4x), Smolov (2x), Kudryashov, Cevoli (2x e.d.)

België - Kazachstan 3-0
Mertens, Castagne, Lukaku

Schotland - Cyprus 2-1
Robertson, Burke; Kousoulos

Kazachstan - San Marino 4-0
Kuat, Fedin, Suyumbayev, Islamkhan

België - Schotland 3-0
Lukaku (2x), De Bruyne

Rusland - Cyprus 1-0
Ionov

Cyprus - Kazachstan 1-1
Sotiriou; Shchetkin

San Marino - België 0-4
Batshuayi (2x), Mertens, Chadli

Schotland - Rusland 1-2
McGinn; Dzyuba, O'Donell (e.d.)

Rusland - Kazachstan 1-0
Fernandes

San Marino - Cyprus 0-4
Kousoulos (2x), Papoulis, Artymatas

Schotland - België 0-4
Lukaku, Vermaelen, Alderweireld, De Bruyne

10 oktober 15.00 uur Kazachstan - Cyprus
10 oktober 19.45 uur België - San Marino
10 oktober 10.45 uur Rusland - Schotland
13 oktober 14.00 uur Kazachstan - België
13 oktober 17.00 uur Cyprus - Rusland
13 oktober 17.00 uur Schotland - San Marino
16 november 15.00 uur Cyprus - Schotland
16 november 18.00 uur Rusland - België
16 november 18.00 uur San Marino - Kazachstan
19 november 20.45 uur België - Cyprus
19 november 20.45 uur San Marino - Rusland
19 november 20.45 uur Schotland - Kazachstan

Groep J

Italië 6-18
Finland 6-12
Armenië 6-9
Bosnië & Herzegovina 6-7
Griekenland 6-5
Liechtenstein 6-1

Bosnië & Herzegovina - Armenië 2-1
Krunic, Milosevic; Mkhitaryan

Italië - Finland 2-0
Barella, Kean

Liechtenstein - Griekenland 0-2
Fortounis, Donis

Armenië - Finland 0-2
Jensen, Soiri

Bosnië & Herzegovina - Griekenland 2-2
Visca, Pjanic; Fortounis, Kolovos

Italië - Liechtenstein 6-0
Quagliarella (2x), Sensi, Verratti, Kean, Pavoletti

Armenië - Liechtenstein 3-0
Ghazaryanm Karapetian, Barseghyan

Finland - Bosnië & Herzegovina 2-0
Pukki (2x)

Griekenland - Italië 0-3
Barella, Insigne, Bonucci

Griekenland - Armenië 2-3
Zeca, Fortounis; Karapetian, Ghazaryan, Barseghyan

Italië - Bosnië & Herzegovina 2-1
Insigne, Verratti; Dzeko

Liechtenstein - Finland 0-2
Pukki, Kallman

Armenië - Italië 1-3
Karapetian; Belotti (2x), Pellegrini

Bosnië & Herzegovina - Liechtenstein
Gojak (2x), Dzeko, Visca, Malin (e.d.)

Finland - Griekenland 1-0
Pukki

Armenië - Bosnië & Herzegovina 4-2
Mkhitaryan (2x), Hambardzumyan, Loncar (e.d.); Dzeko, Gojak

Finland - Italië 1-2
Pukki; Immobile, Jorginho

Griekenland - Liechtenstein 1-1
Masouras; Salanovic

12 oktober 17.00 uur Bosnië & Herzegovina - Finland
12 oktober 19.45 uur Italië - Griekenland
12 oktober 19.45 uur Liechtenstein - Armenië
15 oktober 17.00 uur Finland - Armenië
15 oktober 19.45 uur Griekenland - Bosnië & Herzegovina
15 oktober 19.45 uur Liechtenstein - Italië
15 november 18.00 uur Armenië - Griekenland
15 november 18.00 uur Finland - Liechtenstein
15 november 18.00 uur Bosnië & Herzegovina - Italië
18 november 20.45 uur Griekenland - Finland
18 november 20.45 uur Italië - Armenië
18 november 20.45 uur Liechtenstein - Bosnië & Herzegovina

 
Meer video's
 
Kwalificatie EK
 
Nederland
 
Duitsland

Poll
Verwacht jij dat Oranje zich rechtstreeks plaatst voor het EK van 2020?
Ja
Nee
Meer nieuws
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties