Vinícius Júnior schiet Real Madrid op magistrale wijze langs Sevilla
Zondag, 28 november 2021 om 22:55 • Tom RofekampLaatste update: 23:08

Real Madrid heeft zondagavond de drie punten in eigen huis gehouden. Het vermakelijke duel met Sevilla leek lange tijd af te stevenen op een gelijkspel, maar een late goal van Vinícius Júnior bracht daar verandering in: 2-1. Rafa Mir opende de score voor de bezoekers, Karim Benzema zette daarna de gelijkmaker op het scorebord. Door de zege verstevigt Real Madrid met 33 punten de koppositie in LaLiga; Atlético Madrid volgt met 29 punten.

Veertien wedstrijden in het seizoen betekende de wedstrijd al een affiche van groot belang: bij winst zou Sevilla de koppositie overnemen van de gastheren. De bezoekers namen brutaal de leiding. Na ruim tien minuten spelen kopte Rafa Mir een hoekschop van Marcos Acuña knap achter Thibaut Courtois. Nog geen twee minuten later was de ploeg van voormalig coach van de Koninklijke Julien Lopetegui zelfs dicht bij de 0-2. Rafa Mir ontfutselde de bal van Dani Carvajal, omspeelde Courtois en zond de bal richting net. Het leer was er ingegaan, ware het niet dat Daniel Alaba op de lijn stond om weg te werken.

De Madrilenen hadden het lastig en kwamen met de schrik vrij toen Lucas Ocampos na een halfuur spelen de bal op de lat krulde. De gelijkmaker viel dan ook uit het niets. Centrale verdediger Éder Militao besloot vanaf een meter op dertig maar eens af te vuren en de zwabberbal bleek flink lastig voor Yassine Bounou. De Marokkaanse sluitpost tikte het leer via de paal voor de voeten van Karim Benzema, die dankbaar profiteerde: 1-1. De Fransman maakte daarmee alweer zijn elfde competitietreffer van het lopende seizoen. Beide ploegen maakten daarna aanspraak op de vervolggoal, alleen het scorebord kwam voor de pauze niet meer in beweging.

De spanning bleef voelbaar in het tweede bedrijf, al kende die heel wat minder hoogtepunten. Na bijna een uur spelen kon Marco Asensio de bal zowel links als rechts kwijt dichtbij het vijandige doel, maar de Nederlandse Spanjaard produceerde een matige afzwaaier. Met nog twintig minuten op de klok raakten de Andalusiërs vermoeid. Voor het eerst in de wedstrijd kreeg Real Madrid de overhand. De bal bevond zich nog vooral op de helft van Sevilla, maar grote mogelijkheden bleven lang uit. Toen stond Vinícius op. De Braziliaan, die dit seizoen in topvorm verkeert, dribbelde vanaf de linkervleugel naar binnen en schoot prachtig in de verre kruising. Courtois verrichte in extremis nog een belangrijke redding, zodat de drie punten in Madrid bleven.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid21154249
2Sevilla20135244
3Real Betis20104634
4Atlético Madrid2096533
5Real Sociedad2096533
6Barcelona2088432
7Rayo Vallecano2094731
8Villarreal2178629
9Athletic Club21610528
10Valencia2077628
11Espanyol2075826
12Osasuna2067725
13Granada 2059624
14Celta de Vigo2065923
15Elche2157922
16Real Mallorca2048820
17Getafe20461018
18Alavés20451117
19Cádiz20281014
20Levante20181111

 
LaLiga
 
Real Madrid
 
Sevilla
 
Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior

>
La Liga
Real Madrid
2
1
Sevilla
Zondag, 28 november 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
11:25
11:25
Real Madrid rouwt om overlijden recordhouder Francisco Gento (88)
2
   
11:15
11:15
Soufiane Touzani: 'Velen zien zaalvoetbal als een cafésport'
3
   
11:03
11:03
'De politie in Berlijn vertelde dat er een doodsbedreiging tegen mij rondging'
4
   
10:40
10:40
De dubieuze rol van Marc Overmars in 'de grote scam' van 125 miljoen dollar
0
   
10:25
10:25
Driessen fileert Eredivisie-directeur én clubs: 'Net als onze vriend Ihattaren'
27
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties